9/17/2016

Pewność siebie

* Hej! :) *

Pewność siebie to stan, w którym czujemy się po prostu dobrze we własnej skórze. To akceptowanie siebie zarówno z naszymi zaletami, jak i ze wszystkimi naszymi wadami i niedoskonałościami... Skoro tak ważne jest, żeby doceniać to, jacy jesteśmy - dlaczego nadal to zaniedbujemy ?


Pewność siebie jest dość ważna, bo pomaga w wielu kwestiach. Kiedy jesteśmy pewni siebie dużo łatwiej jest nam zawierać nowe znajomości, odnajdywać się w gronie jakichś tam ludzi / znajomych (etc.), wyrażać swoje poglądy i utrzymywać się w swoich przekonaniach i tak dalej...

No dobrze, ale przecież nie można nikogo zmusić do bycia odważnym i pewnym siebie. Można jednak trochę nad tym popracować. Pewnie znajdą się osoby, które chociaż w środku czują zupełnie coś innego, zakładają "maski" i pokazują się jako te "pewne siebie". Zewnętrzna pewność może, owszem, sprawić, że osiągniemy jakiś tam sukces. Ale dopiero gdy zbuduje się tą wewnętrzną - poczujemy się na prawdę szczęśliwi. Da to także poczucie spełnienia i podniesie poczucie własnej wartości.


Istnieje kilka sposobów na zwiększenie swojej pewności siebie. Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam 7 z nich, które uważam za ciekawe i przydatne.

1. Przede wszystkim przestań bać się, co pomyślą sobie inni. Zapomnij o innych. Spróbuj zachowywać się tak, jakby ich nie było.

2. Uśmiechaj się do ludzi. Nawet do tych, których mijasz na ulicy i zupełnie nie znasz...

3. Mów komplementy ludziom.

4. Zgłoś się do przykładu - na przykład w szkole na matematyce / fizyce / polskim / czymkolwiek innym. Nieraz jest tak, że gdy nauczyciel prosi o podejście do rozwiązania przykładu, nikt się to tego nie rwie, choć pewnie myśli sobie "mogłabym (mógłbym) iść, ale...". Przecież chyba nie stanie się nic złego gdy następnym razem się zgłosisz? A dodatkowo utrwalisz sobie materiał lub zrozumiesz go i się nauczysz. ;)

5. Ćwicz (poza domem), zacznij biegać, jeździć na rowerze, etc. - podobno przełamywanie wstydu jest świetną szkołą pewności siebie. Nie ma powodu do obaw, ludzie nie będą się na Ciebie patrzeć złośliwie, a raczej z podziwem, zobaczysz.

6. Ubierz się dziwnie. I okey, może ludzie będą się wtedy na Ciebie patrzeć, uśmiechać się (lub nie), może będą pokazywać palcami, ale kilka minut później o tym zapomną i znów nic złego się nie stanie. :)

7. Dbaj o siebie - realizuj swoje potrzeby, traktuj siebie jak osobę ważną i wartościową.


To jak? Zrobimy coś, żeby stać się pewniejsi siebie ?
Jeżeli znacie jakieś inne sposoby / pomysły na zwiększenie pewności siebie, możecie podzielić się nimi w komentarzach. :)


*********************************************************************************************
Zapraszam też na notki o szczęściu [klik] i marzeniach [klik]

7 komentarzy:

 1. świetne :D:*
  obserwujemy? :)

  mylife-tasia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję xx zaobserwowałam już ♥

   Usuń
 2. Bardzo fajne porady! Zgadzam się, że pokonywanie własnych lęków i słabości pomaga nam budować pewność siebie :) Do tego ta satysfakcja, że pokonało się jakąś swoją wewnętrzną barierę- bezcenna! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewność siebie daje nam naprawdę dużo :)

  https://roseaud.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne porady kochana :) Ważne jest pokonać wstyd i realizować swoje marzenia :)
  Kochana jeśli możesz kliknij w link w najnowszym poście, dzięki ;*
  www.rzetelne-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie takiego postu było mi trzeba! Świetny :)
  Zaobserwowałam, byłoby mi miło za to samo :) zapraszam do mnie!
  http://bettefashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń